Zadania edukacyjne - poniedziałek 06.04

 

Zapraszamy do obejrzenia freblowskiego poranka godz.10.00

https://www.facebook.com/FROEBELpl/

 

Kochane Kangurki

Drodzy Rodzice

Witamy serdecznie w tym wyjątkowym wiosennym tygodniu, poprzedzającym Święta Wielkanocne. Mam nadzieję, że jesteście wszyscy zdrowi.

Jest to doskonały czas na wzbogacanie wiedzy dzieci na temat  tradycji związanych z obchodzeniem Wielkanocy  w Polsce, a tym samym kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i narodowej. Ale przede wszystkim to czas budowania poczucia więzi rodzinnych w trakcie przygotowań i rodzinnego świętowania.

Dzieci najszybciej uczą się poprzez bezpośrednią obserwację oraz działanie a okazji ku temu teraz będzie wiele. Drodzy Rodzice angażujcie swoje dzieci w czynności, które są w stanie wykonać, pozwólcie im działać i obserwować.  I bez przerwy rozmawiajcie, opowiadajcie, tłumaczcie – tak, jak  robili to Wasi Rodzice w czasie Waszego dzieciństwa 😊. Tradycji nie da się inaczej przekazać.A my będziemy czekać na zdjęcia, które umieszczamy w na stronie naszej grupy w folderze Bądźmy Razem w Domu.  Na razie nie możemy się spotkać, ale właśnie w taki sposób możemy być chociaż trochę razem…

 

Świąteczne zwyczaje  - Wielkanoc

Doskonałym wprowadzeniem dziecka w temat , będzie obejrzenie programu z cyklu „ Domowe przedszkole”:

 

https://vod.tvp.pl/video/domowe-przedszkole,swiateczne-zwyczaje-wielkanoc,43855

 

Na koniec warto z dzieckiem przeprowadzić rozmowę, ukierunkowaną pytaniami. Podczas rozmowy proszę zwracać uwagę, aby dziecko wypowiadało się poprawnie zbudowanymi zdaniami, mówiło stosunkowo głośno w sposób zrozumiały dla słuchającego.

 

Dla chętnych dzieci starszych  proponujemy zadania z książeczki „ Nowe przygody Olka i Ady” s.58 – 59.

Jeżeli książeczka została w przedszkolu, można ją otworzyć na stronie wydawnictwa:

https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/npoia-bbplus-ks/mobile/index.html#p=61

 

Hodujemy roślinki na świąteczne stroiki

Świąteczny stół nie może obyć się bez pisanek, bazi, wielkanocnego zajączka i …zielonego stroika. Każdej wiosny, tuz przed świętami, w przedszkolu nasze dzieci siały owies, który później same podlewały i w ten sposób tworzyły bazę do stroika. Stroik można wykonać również z rzeżuchy. Proponuję podtrzymać tradycję. Potrzebne będą :

  • Ziemia  ( do rzeżuchy może być wata lub lignina)
  • Doniczka lub inne dowolne naczynie
  • Nasionka rzeżuchy lub ziarenka owsa ( owies rośnie wolniej)

Rzeżuchę można wysiać do doniczki z ziemią lub do naczynia pokrytego grubą warstwą wilgotnej waty lub ligniny – niezależnie od podłoża nasionka należy rozsypać na jego powierzchni. Pojemnik stawiamy w ciepłym, jasnym miejscu i dbać każdego dnia aby roślinki miały wystarczająco wilgoci. Po 5-6 dniach w pojemniku pojawi się wspaniała gęsta rzeżucha.

Owies najlepiej jest wysiać do ziemi  ( ziarenka muszą być przykryte jej centymetrową warstwą). Po ok 8 dniach powinniście mieć piękną trawkę dla wielkanocnego baranka albo  kurczaczków.

Ciekawy pomysł znajdziecie też Państwo na filmie:

 

Piosenka do posłuchania i zaśpiewania

 

 

DODATKOWO:

Ćwiczenia w kartach pracy cz.3 s.78 - 79

 

 

ZDROWO I SPORTOWO W DOMU