Środa 27.05.2020 r.


Witajcie Mądre Sowy!smiley

Oto propozycje na dziś.

Spróbujcie rozwiązać zagadkę B. Szelągowskiej

Lśni na niebie w dni deszczowe, gdy słońce zaświeci.

Kolorowa, w łuk wygięta. Wiedzą o tym dzieci. (tęcza)

Zabawy z tęczą...Obejrzyjcie prezentację.

Za pierwszym razem zaproponujcie, by dziecko zapamiętało jak najwięcej szczegółów, a na koniec zadajcie pytania: Jakie kolory pojawiły się na tęczy? Jakie zwierzęta zobaczyły tęczę? Jakie kwiaty rosły na łące? Czy wiecie, kiedy na niebie pojawia się tęcza? Aby tęcza mogła być widoczna, są potrzebne słońce i deszcz. Policzcie, ile jest kolorów tęczy.Podczas kolejnego oglądania zachęćcie dziecko, aby opowiedziało krótką historyjkę o tym, jak słoneczko z chmurką wyczarowały tęczę.

Tęcza praca plastyczna

http://www.kreatywniewdomu.pl/2019/03/rozcierana-tecza.html

Tęcza nad łąką malowanie farbami.

Dzieci mają za zadanie namalować łąkę bez używania pędzli. Wykonują trawę, mocząc krawędź z bloku technicznego w zielonej farbie i odbijając ją na dużym arkuszu papieru. Malują kwiaty, odbijając główkę widelca umoczonego w farbie, i domalowują palcem łodygę i liście. Również palcami malują siedmiokolorową tęczę. Na koniec malują motyle fruwające nad łąką, odbijając obie dłonie umoczone w farbie tego samego koloru. Domalowują palcami słońce i odbijają dłonie umoczone w białej farbie jako chmury.

A teraz zapraszamy na język angielski, powtarzajcie.

   Praca w książce

  •  KP4.27a – czytanie zdań, kolorowanie ramek prawidłowych podpisów ilustracji.
  •  Praca z KP4.27b – rysowanie po śladzie, wyklejanie obrazka kawałeczkami kolorowego papieru.

Kochani, 28 maja nasza koleżanka Maja obchodzi swoje urodziny i czeka na Wasze życzenia i laurki, wysyłajcie je do nas a my umieścimy je w zakładce "Urodziny Mai".