Wtorek 01.02.2022 

  Serdecznie zapraszamy Was do ZABAWY Z PIŁKĄ

 

Rytmiczna rozgrzewka „W PODSKOKACH” -  krótka rozgrzewka rytmiczno-ruchowa dla dzieci

  •   Zabawy z piłeczkami - Możecie Państwo zrobić różnej wielkości piłeczki z gazet

 „Piłeczkowy zawrót głowy”- zabawa ruchowa- gromadzimy wszystkie piłki, jakie mamy w domu. Na podłodze tworzymy ze sznurówek, szalików, pasków itp. okręgi,  Zadaniem dziecka jest wrzucanie do nich piłek, przeliczanie, ile udało się wrzucić a ile trafiło poza wyznaczone pola.

  „Slalom”- układamy piłki w rzędzie w pewnej odległości od siebie i zadaniem dziecka jest przejść , skakać obunóż, na jednej nodze, podskakując z nogi na nogę slalomem; można też położyć kulkę / piłeczkę np. na łyżce i przejść slalom tak, by piłka nie spadła na podłogę; dodatkowym utrudnieniem może być położenie książeczki na głowie i chodzenie, tak, by nie spadła.

 

  •  „BARWNE KODOWANIE”

Dzieci uwielbiają mieszać i przelewać. Proponuję zabawę w mieszanie kolorów, od której będzie trudno oderwać każde dziecko. Dodatkowo, podczas zabawy dzieci poznają barwy podstawowe i dowiedzą się, w jaki sposób tworzyć z nich inne kolory. Będzie to małe wprowadzenie do świata sztuki.

Do zabawy w załączniku przygotowana jest matryca wskazująca jak należy mieszać kolory aby otrzymywać nowe.

DOBREJ ZABAWY :)

 

  • Niedźwiadek - krótka relaksacja dla dzieci. Zapraszam dzieci na krótką historyjkę relaksacyjną - idealną dla przedszkolaków.

     

Zadania polecane dla Ciebie:

https://szaloneliczby.pl/plytki-domino/

https://szaloneliczby.pl/policz-kropki/  Do pobrania: