Zadania edukacyjne – piątek 08.05

Zapraszamy do obejrzenia poranka freblowskiego o godz.10.00

https://www.facebook.com/FROEBELpl/

J

Już piątek. Przed Wami ostatnie zadania w tym tygodniu.

 

PROPOZYCJE NA DZISIAJ:

   1. „KOT W BUTACH”bajka audiobook. Kształcenie umiejętności uważnego słuchania, skupiania uwagi.             Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat.

 

 

 

      Posłuchajcie uważnie bajki i odpowiedzcie na pytania:

      - Jaki prezent dostał chłopiec?

      - Co potrafił niezwykły kot?

      - Jaki strój Janek kupił swemu kotu?

      - Jak kot nazwał swego Pana?

      - Jak kot oszukał ogra?

      - Kogo poślubił chłopiec i kim został kot w zamku swego Pana?

 

   2. „PSZCZÓŁKA MAJA - Taniec Mai” kształcenie umiejętności naśladowania i odtwarzania kroków,                      czerpanie radości z tańca i zabawy,

 

 

 

       Znacie na pewno Pszczółkę Maję? Zatańczcie z jej przyjaciółmi i spróbujcie nauczyć się piosenki. Naszym zdaniem to miły         przerywnik w obowiązkach. (ZAŁĄCZNIK 1)

       Zatańczymy ten taniec wszyscy razem gdy już spotkamy się w przedszkolu. J

 

   3.13 POMYSŁÓW NA RYSOWANIE DLA DZIECI” – rozwijanie sprawności manualnej, wyobraźni,                 kreatywności dzieci. Kształcenie umiejętności prawidłowego trzymania kredek lub innych narzędzi pisarskich.

 

 

 

 

      Obejrzyjcie ten filmik i spróbujcie narysować któryś z pomysłów przedstawionych w nim. Jesteście zdolni i kreatywni              więc  na pewno będziecie mieli  wiele innych, własnych pomysłów.

 

POWODZENIA! CZEKAMY NA ZDJĘCIA!

 

ŻYCZYMY MIŁEGO WEEKENDU. Bawcie się dobrze>

SPOTYKAMY SIĘ W PONIEDZIAŁEK

 

   Dodatkowo; - KILKA ZDAŃ DO RODZICÓW.

 

   Drodzy rodzice, kilka słów o książkach, bajkach i czytaniu.

   DLACZEGO WARTO CZYTAĆ?

   - Bo czytanie dziecku to nie tylko ciąg literek opowiadających jakąś historię. To również cała masa towarzyszących tej czynności emocji i wrażeń kształtujących holistycznie osobowość młodego człowieka: w sferze emocjonalnej, intelektualnej czy społecznej. Ale także budujących więź malucha z rodzicem i – co ciekawe – rozwijających kreatywność samego opiekuna.

 

   - Audiobooki są alternatywą dla braku czasu i są zaraźliwe! Zarażają miłością do książek. I nawet jeśli Twoje dziecko nie zostanie miłośnikiem czytania (o tym jak sprawić, aby zostało przeczytasz TUTAJ), to słuchanie audiobooków z całą pewnością da mu równie dużo korzyści. A może pokocha obie formy? Słuchanie książek w wersji audio to także dobra forma relaksu. Podczas słuchania dzieci wyciszają się i odpoczywają. Audiobooki przed snem są niczym kołysanki.

 

   - Baśnie, bajki -  to nie tylko fantastyczne opowieści niemające nic wspólnego z prawdziwą rzeczywistością. Wręcz przeciwnie! Poprzez te historie maluch nabywa wiedzy o życiu i o sobie samym. Uczy się, jakie są typy ludzkich osobowości, reguły rządzące światem, a także dowiaduje się, że przeżywane przez niego emocje nie są odosobnione. Dzięki temu sprawniej radzi sobie w kontaktach z innymi ludźmi, bo wie, czego może się spodziewać. Ponadto bajki kończą się zawsze dobrze – jest więc zawsze okazja do odczuwania radości z sukcesu bohaterów. Przewidywalny mechanizm fabularny tego typu opowieści buduje też w maluchu poczucie bezpieczeństwa, bo idealnie wpasowuje się w jego sposób myślenia. Uczy też, co jest dobre, a co złe, czyli w pigułce dostaje cały wachlarz typów zachowań, którymi powinien się kierować w życiu. Na tej bazie poznaje siebie samego, uczy się rozwiązywać problemy i buduje najważniejszą podstawę życia w społeczeństwie: własny kręgosłup moralny.

 

   Co daje czytanie dziecku?

   • Prawidłowo rozwija psychikę dziecka.

   • Poszerza zainteresowania i wiedzę – o świecie i samym języku.

   • Zacieśnia więź między maluchem a rodzicem i tym zaspokaja potrzebę miłości oraz uwagi.

   • Uczy zachowań prospołecznych.

   • To najlepszy wstęp do dalszej nauki pisania i czytania.

   • Jest świetną rozrywką, skutecznie odciągającą od gry na komputerze czy tablecie.

   • Uczy poczucia humoru.

 

 



  Do pobrania: