WYDARZENIA

Teatrzyk pt. „Ostatnie drzewo”

Dziś po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru CoNieco.



Teatrzyk pt. „Legendy Polskie”

Dziś nasze przedszkole odwiedził Teatr CoNieco ze spektaklem pt. „Legendy Polskie”. Przedstawienie zostało zrealizowane w ciekawej technice teatru przedmiotu, która pobudziła wyobraźnię dzieci i dostarczyła im wielu emocji. Podczas spektaklu codzienne przedmioty, takie jak drewniane łyżki, kubki czy kolorowe deski, zamieniały się w bohaterów znanych polskich legend. Dzieci miały okazję poznać historię o Piaście i Popielu oraz Kwiecie Paproci. Całość wzbogacona była humorem oraz staropolskimi przysłowiami i powiedzeniami📖 To było wyjątkowe i pełne wrażeń spotkanie z polską kulturą i teatrem🎭



ARTE MUZA- PIPPI W KRAINIE BAJEK

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. „Pippi w krainie bajek". Wspólnie z muzykami Arte-Muza przenieśliśmy się do krainy
bajek i i dobranocek. Była to doskonała okazja by przypomnieć tematy muzyczne i piosenki z ulubionych filmów przedszkolaków. Dzieci mogły na chwilę stać się „aktorami” i naśladować postacie z bajek, a także razem z muzykami wykonywały tak dobrze im znane utwory 🎵🎤
Przenosząc się wraz z tytułową Pippi z jednej bajkowej krainy do drugiej odwiedziliśmy między innymi takie bajki jak: „Gumisie”, „Smerfy”, „Król Lew”, „Kubuś Puchatek” czy „Pszczółka Maja” 😊



Konkurs fotograficzny ,,Dumni z Białegostoku"

📸✨ W naszym przedszkolu odbył się konkurs fotograficzny pt. „Dumni z Białegostoku”, objęty patronatem Prezydenta Miasta Białystok.



💃🕺 Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Sokółki

Powoli opadają emocje po sobotnim (25.04.2026) Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Sokółki. W wydarzeniu wzięło udział aż 302 młodych tancerzy z niemal całego województwa podlaskiego, rywalizujących w kategoriach par oraz solo.



Święta majowe

🇵🇱 W naszym przedszkolu świętowaliśmy święta majowe 🇵🇱



Smerfy-zaczarowany medalion

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe przedstawienie teatralne pt. „Smerfy – zaczarowany medalion”.
Była to niezwykle śmieszna, pełna humoru opowieść, która przeniosła dzieci do świata niebieskich bohaterów. Na scenie pojawiły się znane i lubiane Smerfy, które musiały zmierzyć się z czarownicą posiadającą magiczny medalion. Dzięki niemu potrafiła rzucać zaklęcia i wprowadzać zamieszanie w smerfowej krainie.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, żywo reagując na zabawne sytuacje i niespodziewane zwroty akcji. Przedstawienie dostarczyło wszystkim wielu radości, śmiechu oraz niezapomnianych wrażeń.
To był naprawdę magiczny dzień w naszym przedszkolu!



🌱♟️,, Wiosenna roszada" - Turniej Szachowy ♟️🌱

21 marca w Szkole Podstawowej Nr 6 odbył się turniej szachowy „Wiosenna Roszada”, zorganizowany przez SP6 Białystok oraz Przedszkola Samorządowe: Przedszkole Samorządowe Nr 2 „Pod Słonkiem” w Białymstoku, Przedszkole Samorządowe Nr 35 „Wesołe” w Białymstoku i Przedszkole Samorządowe Nr 80 „Na Leśnej Dolinie”.



XXXIII Festiwal Piosenki Przedszkolaka

🎤🎶 Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XXXIII Festiwalu Piosenki Przedszkolaka, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury ZPO nr 2 w Białymstoku.



ARTE MUZA - W STRONĘ SŁOŃCA

Edukacyjna audycja muzyczna. Wprost z zimnej i deszczowej Deszczownicy, małego miasteczka na Podlasiu, dzieci wyruszyły w podróż do ciepłych krajów, gdzie cały czas świeci słońce. Przedszkolaki odwiedziły Kubę, Hawaje, Brazylię, Jamajkę – same słoneczne kraje. Poznały muzykę: lambada, taniec hula, instrumenty i zwyczaje tam panujące oraz piosenki w rytmie rumby i reggae.









Wyniki V edycji konkursu plastycznego "Wielka Brytania Oczami Dziecka"

W V edycji konkursu nagrodzone zostały prace następujących dzieci:



Mój pierwszy turniej szachowy

Z przyjemnością informujemy, że Zosia Sz. z naszego przedszkola zajęła 2. miejsce w charytatywnym turnieju szachowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Księżnie.



SZACHOLIADA - wszystko zaczyna się w przedszkolu

Nasze przedszkolaki wzięły po raz kolejny udział w rozgrywkach szachowych pod tytułem „SZACHOLIADA - wszystko zaczyna się w przedszkolu”. 



,,O kapryśnej księżniczce"

Dziś w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk w wykonaniu aktorów z teatru CONIECO pt. „O kapryśnej księżniczce”.



I SPARING SZACHOWY

W piątek w naszym przedszkolu odbył się pierwszy sparing szachowy z udziałem przedszkolaków z PS nr 2 „Pod Słoniem”. Dzieci nie tylko rozgrywały emocjonujące partie, ale również uczyły się sędziowania i zasad fair play.



Zaświeć się na czerwono

🌟 Nasze przedszkole świeci na czerwono! 🌟



XXXI Edycja Białostockiej Ligi Szachowej - 3. runda do lat 8

Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w turnieju szachowym.



,,Na zielonej wyspie" - audycja muzyczna

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. „Na zielonej wyspie” w wykonaniu aktorów z teatru ARTE MUZA.



,,Szkoła do Hymnu"

Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji promującej postawę patriotyczną.



Dzień Zdrowego Śniadania

W naszym przedszkolu promujemy zdrowe odżywianie się i zdrowy styl życia.



Teatrzyk pt. ,,Lekcja o Polsce"

Do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Teatru pod Orzełkiem, by zaprosić przedszkolaki na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy znad Wisły.



Konkurs plastyczny ,,Jesienna parasolka"

30 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „ Jesienna parasolka” zorganizowany przez Radę Rodziców.



OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "MALI POLACY WIELCY RODACY" FROEBEL

Jesteśmy dumni, że bierzemy udział we wspaniałej inicjatywie, Projekcie „Mali Polacy i Wielcy Rodacy”.





Teatrzyk ,,Doktor Zdrówko"

W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – dzieci miały okazję uczestniczyć w teatrzyku pt. „Doktor Zdrówko” w wykonaniu aktorów z Teatru PASJA.



#CodeWeek - Tydzień kodowania

W tym tygodniu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w międzynarodowej inicjatywie CodeWeek – Tydzień Kodowania.



Szacholiada - wszystko zaczyna się w przedszkolu

W naszym przedszkolu nie brakuje małych pasjonatów szachów! Podczas turnieju Szacholiada – wszystko zaczyna się w przedszkolu dwójka naszych wychowanków odniosła wspaniałe sukcesy. Kuba K. zajął 6 miejsce, a Oliwka D. uplasowała się na 12 miejscu.
Gratulujemy naszym małym szachistom i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania pasji do tej królewskiej gry!



"WYSPA PACYNEK" TEATR POD ORZEŁKIEM

Dziś w naszym przedszkolu gościł Profesor Wyobraźni Hilary Szczebrzeszyński, który zaprosił dzieci w magiczną podróż na Archipelag Wysp Lalkowych. Uczestnicy zabawy przenoszą się na Wyspę Pacynek, gdzie zapoznają się z budową i sposobem animacji tego typu lalki. W spektaklu aktorzy odgrywają scenki z „Czerwonego Kapturka” Jana Brzechwy, historię przyjaźni pacynek Kropki i Kreski, uczestniczą w lalkowej klaunadzie. Przedstawienie ma charakter interaktywnej teatralnej zabawy.